Carlsberg
Istorija

1845 metais, tam, kad gautų specialių mielių alui, jaunas danų aludaris iškeliavo iš Kopenhagos į Miuncheną. Aludario vardas buvo JC Jacobsen ir savo naują alaus daryklą jis pavadino Carlsberg. Skamba lyg puikios istorijos pradžia.

Daugiau - žemiau

Carlsberg istorija

J.C.
Jacobsen

Ko gero, pirmasis hipsteris

Daugiau - žemiau

Ko gero, pirmasis hipsteris

JC Jacobsen’as, gimęs 1811 metais, pirmąjį lagerį pagamino savo namų rūsyje, o pirmąją nedidelę alaus daryklą 1847 metais įkūrė Kopenhagoje. Kadangi JC Jacobsen’as tikėjo mokslo galia, sukauptomis žiniomis dalinosi su savo draugais aludariais. Jis mylėjo ir rėmė muziką bei dailę, buvo įsitraukęs į visuomeninius bei politinius įvykius. JC Jacobsen’as buvo tikras danų hipsteris — įsimintina barzda bei peteliškės buvo skiriamieji jo įvaizdžio ženklai.

Daugiau - žemiau

Tai kas gi yra Carlsberg?

Dabar jau žinote. Carlsberg — tai ne įkūrėjo vardas, o alaus daryklos pavadinimas. JC Jacobsen daryklą pavadino sujungdamas savo sūnaus vardą - Carl, bei vietovės pavadinimą Valby Hill („bjerg’’- danų kalba), kurioje buvo pastatyta alaus darykla. Mes dar ir dabar į ją užkylame dviračiais.

Daugiau - žemiau

Alaus profesionalų susivienijimas

JC Jacobsen per visą savo gyvenimą aplankė daugybę alaus daryklų Europoje. Tai jam leido nuolat keistis sukauptomis žiniomis ir technologijomis, nuosekliai tobulinti savo alaus daryklą. Pavyzdžiui, 1879 metais Danijoje Calsberg sumontavo pirmąją šaldymo mašiną, kuri sudarė sąlygas apatinei fermentacijai esant žemai temperatūrai. Ir tai, ko gero, tik vienas iš daugelio pirmųjų mūsų istorijoje.

Daugiau - žemiau

Ir nugalėtojas yra…

1873 metais Vienos parodoje JC Jacobsen buvo apdovanotas prestižiniu Pažangos Medaliu už veiklą aludarystės srityje. Savo sėkmę jis pakartojo ir Pasaulio Prekybos Parodoje Paryžiuje 1878 metais laimėdamas Grand Prix. Carlsberg istorija —tai, ko gero, geriausio alaus pasaulyje istorija.

Daugiau - žemiau

Daugiau - žemiau

Neblėstanti simpatija mokslui

Turime patikrintus miežių augintojus, kurie glaudžiai bendradarbiauja su mūsų aludariais. Jie atrenka geriausias miežių veisles ir augina juos mūsų tyrimų laukuose, todėl nebūna ir negali būti jokių genetinių modifikacijų.

Kiekvienais metais 10-čiai Danijos universitetuose besimokančių studentų, kurie ruošiasi baigiamiesiams chemijos, biochemijos ir biotechnologijos darbams, yra skiriama 600,000 DKK stipendijoms.
Taip pat kasmetiniu prizu, 100,000 DKK, Carlsberg fondas apdovanoja įspūdingiausius tyrėjus Danijos universitetuose (kas du metai už biotechnologijas ir chemiją).